Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lucie Benešová  vystudovala konzervatoř, dva roky cestovala po světě s Černým divadlem Jiřího Srnce. S bývalým partnerem Filipem Blažkem má devítiletého syna Luciána a s Tomášem Matonohou rok a půlletého chlapečka Štěpána. Pracuje v dabingu, propůjčila hlas Ireně ze seriálu Sága rodu Forsytů, který právě běží na ČT, a působila jako Beruška v pořadu Prásk!A ted pry kvuli rodine prestane klidne i hrát.

 Zdroj:Šíp

Vždycky bylo tvým snem herectví?
Od osmi let jsem chodila do dramatického kroužku. Moc mě to bavilo snad i proto, že jsem se tam přihlásila sama a dobrovolně. Na klavír a jiné hudební disciplíny jsem chodila kvůli rodičům a to už nebylo ono.

Takže nemáš žádné herecké předky...
Nikdo takový nebyl. Jedině babička hrála kdysi na škole Kašpárka a tvrdí, že jsem talent zdědila po ní.

Pak jsi se dostala na konzervatoř...
Jenže první rok mě nevzali. I když jsem si docela věřila, jelikož mě označovali za jednu z nejlepších z dramaťáku.
Nakonec jsem se vydala úplně opačným směrem a po vzoru mojí maminky jsem šla dělat zeměměřickou průmyslovku. Já ale nejsem ani trochu technicky založená, a tak jsem tam rok trpěla. Podruhé se už přijímačky na konzervatoř povedly.

Ale školu jsi nedokončila...

Odešla jsem po čtvrtém ročníku po maturitě a pátý a šestý ročník jsem nedokončila. Dostala jsem nabídku cestovat dva roky po světě s Černým divadlem Jiřího Srnce. Tak jsem se dostala do Jižní Ameriky. Vybrala jsem si dobrodružství než dokončení školy, ale nelituju toho.

Na konzervatoři jsi začala chodit s Filipem Blažkem...

Tam jsme se jen seznámili. Začali jsme spolu chodit, až když jsem se vrátila z cestování s Černým divadlem.

Hned ve 22 se vám povedlo pořídit si miminko. Nebylo to brzo?
V té době jsem cítila, že je čas mít miminko. Líbilo se mi, že jsme oba mladí a že s námi to dítě je. Neměli jsme s tím sebemenší problém. Užívali jsme si, jezdili jsme na dovolené s kamarády i s miminkem. Víc se mi líbí model „mladá matka“.

Takže nevidíš ráda, když si dítě pořídí starší rodiče?
Děti starších rodičů jsou úplně jiní lidi. Samozřejmě většinou jsou hodně inteligentní, vnímavé. Spíš jsou ale víc přemýšlivé a čtivé a nejsou moc průbojné.

Tvůj druhý syn Štěpán má ale taky rodiče po třicítce...
No to je pravda. Ten už schytal ten model, o kterém jsem předtím mluvila. Ale na druhou stranu dneska jsem už vyrovnanější a vše prožívám daleko klidněji.

Ale ty jsi i ve svých 32 letech stále plná energie a mohl by ti závidět leckterý teenager...
No to možná ano, ale můj první syn Lucián to měl hodně jiný. Jsme víc kamarádi.

Jaký máte vztah s tvým bývalým partnerem Filipem Blažkem?
Máme spolu Luciána, a tak je to spíš takový rodičovský vztah. Není to tak, že bychom si padli kolem ramen, ale přece jen jsme spolu prožili nějaký kus života a dokážeme spolu vycházet.

Nestalo se někdy, že by ses někdy pracovně střetla se svým současným a bývalým manželem?
Ještě jsme se nikdy nepotkali. Pomalu to ale vypadá, že se brzy Tomáš s Filipem potkají v divadle. Jestli se to jednou stane, tak to určitě nebude nikomu vadit. Společné dovolené nebo Vánoce neplánujeme, ale na druhou stranu je to všechno, jak má být.

Se svým současným mužem jste se seznámili taky na place.
Přesně tak. Sešli jsme se při líbací scéně v inscenaci Ireny Pavláskové Muž, kterého chtějí.

Určitě to musíš vnímat jako jeden z nejšťastnějších dnů v životě.
Přesně tak. Jsme spolu čtvrtý rok a je to mezi námi čím dál tím lepší.

Nežárlila jsi někdy na Tomášovy fanynky? Chodí vám od nich do schránky jejich milostné dopisy a třeba jejich použité prádlo?
(smích) Myslím, že Tomáš není takový idol jako třeba Sámer Issa. On už je trošku jiná kategorie. Tady bych to už spíš viděla na ty velký bombarďáky než na růžová tanga.
Nebezpečí sice číhá vždycky a všude, ale myslím, že zrovna fanynky mě neohrožují.

Nikdy jsi ani neměla problém s tím, když ve filmu nebo v divadle prožívá milostnou scénu s atraktivní kolegyní?

Oba jsme herci, a tak si dovedeme dobře uvědomit, že je to pouze práce. Prožila jsem už několik vztahů s muži, kteří byli mimo obor a kteří to nechápali.

Takže si ještě jste schopni poradit, jak tu konkrétní eroticku scénu natočit?

(smích) No, přesně tak.

Právě točíš další řadu seriálu Horákovi, staráš se o dva syny a psa Trubku. Jak se to dá všechno zvládat?
Jde to jen díky tomu, že mám za sebou tým lidí, kteří mi pomáhají. Moc mi pomáhají obě babičky a Tomáš je taky velkou oporou. Všichni mi vycházejí vstříc a nikdy mi nikdo neřekl, abych přibrzdila. Kdyby jeden člověk ale vypadl, tak se všechno sesype jako domeček z karet.

Tomu se dá těžko věřit. Ty máš tolik entuziazmu, že bys zvládla snad cokoli...
To mi taky manžel někdy vyčítá, že ani minutu nevydržím v klidu a stále musím něco tvořit.

Jak spolu vycházíte? Zdáte se být oba docela divocí.
To se možná jen zdá, ale Tomáš má rád svůj klid. Na jevišti je živel, ale v soukromí je velmi rád sám. Já jsem pravý opak.

Řešila jsi někdy dilema, jestli dát přednost rodině před kariérou?
Já tohle mám dlouho rozdělené. Chápu kolegyně, které tohle neumějí řešit, ale já mám na prvním místě svůj soukromý život. V práci se může stát cokoli. Kdybych dostala hlavní roli ve filmu a musela na půl roku pryč, tak to odmítnu. Skvělé je, že jsem klidná. Není to bolestivé odmítání, protože mám důvod.

Ale tvoje působení v seriálu Horákovi musí být časově náročné...
Jsem překvapená, jak se to dá skvěle zvládat.
Jak moc je podobná Lucie Benešová a Lucie Horáková?

Obě mají početnou rodinu. Horákových je trošku víc. Co se týče zaměstnání, tak si určitě podobné nejsme. Učitelkou jsem nikdy nechtěla být. Obě chceme mít vše doma v pořádku a nejdůležitější je pro nás rodinné štěstí. V tom jsme si obě asi nejvíc podobné.